Rady
Zpět Kupředu!
Kozel Web
Věnováno nevětšímu radílkovi
všech dob.
Ať žije Přemek Fu&szligboden!
Starsi cisla
Myčka na nádobí

Taková myčka na nádobí, to je věc. Není to sice levná záležitost, ale rozhodně se vyplatí. Ačkoli jsem byl donedávna zapřísáhlým odpůrcem tohoto snobského vynálezu, nyní se začínám řadit k jeho nadšeným propagátorům. Pokud se rozhodnete jeden kus domů také zakoupit, doporučuji rozměr 60 cm a značky AEG nebo BOSCH.

Platební karty

Propadl jsem dokonale kouzlu platebních karet. Při návštěvě v Holoandsku jsme přežili bez problémů 5 dní bez jakékoli hotovosti. Jediným problémem jsou veřejné záchodky, kde zatím ještě karty neberou!!! Vždy se však najde restaurace nějakého toho "hnusného" nadnárodního Mc'Monopolu a tam je to zdarma. PS: Vlastním karty KB.

Nakupujte výhodně

Nevím, jak u Vás, ale zde v Jičíně se každou sobotu konají trhy. Lze tu sehnat, na co si vzpomenete. Tentokrát jsem si všiml značkové sportovní obuvi renomovaných značek (adudas, NIKEI, FReebok, ...) za drobný peníz (do 500,- Kč a umíte-li vietnamsky, možná i levněji). Příště se zaměříme na kuchyňské potřeby.

Nádobíčko

A je to tady. Jak jsem slíbil, referuji o situaci na trhu "tržního" nádobí. Nejprve nerezové příbory. Zejména lžičky jsou podařené. Lze si je vytvarovat jak chcete, dokonce se samy přizpůsobují "dlabané" potravině. Dále jsem obdivoval hrnce s kompasem. Původně jsem myslel, že to nějak měří čas, ale dle bližšího ohledání jsem zjistil, že s časem to nemá rozhodně nic společného.

Banka pro život

Vždy jsem žil v domnění, že Česká spořitelna je banka určená hlavně pro méně movité občany. Jako učitel jsem tedy hned při pomyšlení na půjčku zamířil právě do tohoto ústavu. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že na půjčku okolo 100.000,- Kč je nutný čistý příjem kolem 11.000,- Kč/měs. i při 4-letém splácení. Otočil jsem se na kramfleku a běžel do oblíbené KB, o níž jsem si dříve myslel, že je určena spíše pro opačně situované občany. Jako vždy jsem zde uspěl. Na služby této banky si osobně nemohu stěžovat, jen kdyby občas mohla (třeba i omylem) připsat nějakou tu nulu k zůstatku našeho účtu.